گزارش/گفتگو

گزارش برگزاری ستاد هفته کارگر96

برگزاری جلسه ستاد  گرامیداشت هفته کارگری

جلسه ستاد  گرامیداشت هفته کارگری با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسئول سازمان بسیج کارگری استان، اعضای ستاد کارگری و شورای قشر مورخه 19/1/96 در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان برگزار گردید.

در این نشست، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، ضمن عرض تبریک به مناسب آغاز سال جدید و سال فاطمی، آرزوی سالی پربار و بابرکت به میمنت وجود حضرت زهرا (س) گفت: هفته کارگر از پنجم ادریبهشت ماه تا یازدهم ادامه خواهد داشت و نقش کارگران و تاثیرگذاری آنان بر کسی پوشیده نیست.

سعید مازندرانی افزود: کارگران در همه عرصه های انقلاب ازجمله: شکل گیری انقلاب، تدام انقلاب، جنگ تحمیلی، حمایت از ولایت فقیه و تحمل رنجهای برآمده از هدفمندی یارانه ها نقش اساسی داشتند و سخت کوشی آنان بر کسی پوشیده نخواهد بود.

مازندرانی در ادامه اظهار داشت: صداقت کارگران بر جامعه کارگری قابل تقدیر است و باید آنان را قدر بدانیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان در ادامه ضمن یادآوری راهبردهای اعلام شده توسط ریاست محترم جمهور از جمله: حمایت تولید، ایجاد اشتغال و توسعه صادرات غیر نفتی را باید در اولویت برنامه ها قرار دهیم و اجرا کنیم.

سعید مازندرانی در پایان به برنامه های وزارت تعاون در سال 96 از جمله: توسعه حمایت های اجتماعی، توسعه مسکن کارگری، ایجاد ظرفیت و تحقق لازم برای این امر، نیز اشاره نمود.

در ادامه این جلسه مسئول سازمان بسیج کارگی استان گلستان نیز ضمن تبریک میلاد با سعادت دختر نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و فرزند برومندشان معمار کبیر انقلاب حضرت امام رضوان اله تعالی علیه گفت: هفته کارر و کارگر فرصت مغتنمی است که یاد و خاطره 14 هزار شهید کارگری راگرامی بداریم و نسبت به معرفی شهدای شاخص کارگری سال اقدام کنیم.

سرهنگ یعقوبی فر: برنامه هایی را که در سطح پایگاه های مقاومت کارگری اجرا می شود را به ستاد ارجاء میدهیم تا بتوانیم از حضور پر رنگ مسئولین استانی در این برنامه ها بهره مند شویم   .

 

در پایان این نشست اعم برنامه های هفته کار و کارگر از جمله:  دیدار با استاندار و علماء، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران و معلولین حین کار، غبار روبی گلزار شهدا، برگزاری جشن متمرکز و تجلیل از برترینهای جامعه کارگری، سخنرانی رئیس شورای قشر کارگری پیش از خطبه های نماز جمعه، مصاحبه مطبوعاتی مدیر کل، معرفی کارگران نمونه، نام گزاری یک خیابان یا میادین در سطح شهرها بنام شهدای کارگر، برگزاری مسابقات ورزشی، تبلیغات محیطی و فضاسازی در سطح واحدهای تولیدی، شهرکهای صنعتی و شهرهای سطح استان و افتتاح پایگاه های مقاومت کارگری در سطح واحدهای تولیدی شهر گرگان، مشخص و اعلام گردید.

اضافه کردن دیدگاه جدید